Hoş geldiniz
Gezinti Bağlantılarını Atla
Anasayfa |
İletişim

Gezinti Bağlantılarını Atla

 . Ana sayfa

 . Özgeçmiş

 . Akademik Çalışmalar

 . Konferans & Seminer

 . Verdiği Dersler

 . Öğrencilerle İletişim

 . Eğitim Haberleri

 . Seçilmiş Yazılar

 . Seçilmiş Kitaplar

 . 17x4 Yaşadıkça

 . KIYIKÖY ve Ben

 . Bağlantılar

 . İletişim

ÖZGEÇMİŞ


Dr. Mustafa Aydın BAŞAR Antakya’da dünyaya gelmiştir.
 
İlköğrenimini Kıyıköy İlkokulu ve Ahmetbey Ortaokulunda; ortaöğrenimini Lüleburgaz Lisesi’nde tamamlamıştır.
 
Sınıf öğretmenliği ve İktisat eğitimlerinden sonra uzmanlık alanına yönelik olarak H. Ü. Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi lisans eğitiminden mezun olmuştur.
 
Başar, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlama ve Ekonomisi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Doktora çalışmalarını yaptığı Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi ve Denetleme Bölümü'nden mezun oldu.
 
Sivas, Gaziantep, Çorum ve Ankara illerinde Sınıf Öğretmenliği, PEGEM - Personel Eğitimi ve Geliştirme Merkezi Genel Müdürlüğü, ÇOMU Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu (1999-2003) Müdürlüğü, ÇOMÜ Senato üyeliği, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Başkan Yrd. görevlerinde bulunmuştur.
 
Araştırma ve öğretim uygulamalarında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde 1994'den bu yana öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
Lisans düzeyinde "Eğitim Bilimine Giriş", "Kaynak Tarama ve Rapor Yazma", "Sınıf Yönetimi" "Karşılaştırmalı Eğitim" ve "Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi" derslerini vermektedir.
Lisansüstü düzeyde "Eğitim Denetimi ve Sorunları", "Bilimsel Araştırma Teknikleri", "Hizmet İçi Eğitim ve Yönetimi", "Örgüt Psikolojisi" ve "Eğitimde Koçluk ve Danışmanlık Hizmetleri" dersleri vermektedir.
 
Başar'ın "Eğitim Bilimlerinde Kaynak Tarama ve Rapor Yazma" başlıklı bir kitabı vardır ve dört farklı kitapta da (Sınıf Yönetimi, Eğitim Bilimlerine Giriş, Eğitim Falsefesi ve Etkili İletişim) kitap bölümlerinin yazarıdır.
 
YKKED - Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, Çanakkale Şubesi üyesidir. Bu dernekte bir dönem (2013-2015) Başkanlık görevinde bulunan Başar, Derneğin çalışmalarına Genel Merkez Delegesi olarak destek vermektedir.
BİMEKDER Bireysel & Mesleki Gelişim ve Koçluk Araştırmaları derneğinin Kurucu Başkanıdır ve Başkanlık görevini sürdürmektedir.
Gezinti Bağlantılarını Atla
Tasarım Şeyhmus AKAL