Hoş geldiniz
Gezinti Bağlantılarını Atla
Anasayfa |
İletişim

Gezinti Bağlantılarını Atla

 . Ana sayfa

 . Özgeçmiş

 . Kurum Danışmanlığı

 . Konferans & Seminer

 . Eğitimde Koçluk Hiz.

 . Derslerim

 . MEDYA Haberleri

 . Seçilmiş Yazılar

 . Seçilmiş Kitaplar

 . 17x4 Yaşadıkça

 . MİDYE ve Ben

 . Bağlantılar

 . İletişim

ÖZGEÇMİŞ


Dr. Mustafa Aydın BAŞAR Antakya’da dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Kıyıköy İlkokulu ve Ahmetbey Ortaokulunda; ortaöğrenimini Lüleburgaz Lisesi’nde tamamlamıştır.

Sınıf öğretmenliği ve İktisat eğitimlerinden sonra uzmanlık alanına yönelik olarak H. Ü. Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi lisans eğitiminden mezun olmuştur.

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlama ve Ekonomisi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Doktora çalışmalarını yaptığı Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi ve Denetleme Bölümü'nden mezun oldu.

Sivas, Gaziantep, Çorum ve Ankara illerinde Sınıf Öğretmenliği, PEGEM - Personel Eğitimi ve Geliştirme Merkezi Genel Müdürlüğü, ÇOMU Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu (1999-2003) Müdürlüğü, ÇOMÜ Senato üyeliği, görevlerinde bulunmuştur. Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Başkan Yrd. ve COMUCEM Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yrd. görevleri devam etmektedir.

Araştırma ve öğretim uygulamalarında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde 1994'den bu yana öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Lisans düzeyinde "Eğitim Bilimine Giriş", "Eğitim Hukuku", "Sınıf Yönetimi" "Eğitim ve Öğrenci Koçluğu" "Çocuk Hukuku" ve "Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi" derslerini;

Yüksek lisans düzeyinde "Eğitim Denetimi ve Sorunları", "Öğretimin Denetimi", "Örgüt Psikolojisi", "Eğitimde Araştırma Teknikleri" ve "Eğitimde Koçluk ve Danışmanlık Hizmetleri" derslerini;

Doktora düzeyinde ise "Çağdaş Denetim Yaklaşımları", "Eğitimde İnsan Kaynakları Yönetimi" ve "Eğitim Örgütlerinde Koçluk ve Danışmanlık Sorunları" derslerini vermektedir.

Başar'ın "Eğitim Bilimlerinde Kaynak Tarama ve Rapor Yazma" başlıklı bir kitabı ve dört farklı ders kitabında da (Sınıf Yönetimi, Eğitim Bilimlerine Giriş, Eğitim Falsefesi ve Etkili İletişim) kitap bölümlerinin yazarıdır. Bunun yanında akademik içerikli “Köy Enstitüsü Felsefesini Geleceğe Taşımak (Ed.)”, “Educational Policy and Research”, “Recent Developments in Education”, “Research on Education”, “Contemporary Approaches in Educationand Communication” kitaplarında da bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

 
BAŞAR'ın akademik özgeçmişine buradan ulaşabilrsiniz.
 

YKKED - Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği, Çanakkale Şubesi üyesidir. Bu dernekte bir dönem (2013-2015) Başkanlık görevinde bulunan Başar, Derneğin çalışmalarına Genel Merkez Delegesi olarak destek vermektedir.

BİMEKDER Bireysel & Mesleki Gelişim ve Koçluk Araştırmaları derneğinin Kurucu Başkanıdır ve Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Gezinti Bağlantılarını Atla
Tasarım Şeyhmus AKAL